IX. ročník „Větřkovské traktoriády“

TAZI-TEAM VĚTŘKOVICE

V sobotu 27. srpna 2016 se konal již IX. ročník „Větřkovské traktoriády“. Letos soutěžilo celkem 40 jezdců s podomácku vyrobenými traktory a frézami, z toho se 28 jezdců zúčastnilo závodu s pohonem jedné nápravy a 12 s pohonem dvou náprav. Trať byla dokonale připravena a v disciplínách tentokrát nešlo o rychlost, ale o zručnost jezdců, a o to, co jezdec se svým strojem dokáže. Opět k nám zavítali naši kamarádi z Dětmarovic, Plzně, Pusté Polomi, Mikolajic, Českého Těšína a z okolních vesnic, ale přijeli i noví jezdci z širokého okolí. Na prvních místech se ve dvoukolkách umístil pan Roman Lindovský ze Skřipova a ve čtyřkolkách pan Ladislav Tomeček z Jozefovic. Ten k nám se svým obrovským strojem jezdí od prvního ročníku a konečně si kromě již zmiňovaného prvního místa odvezl i cenu za celkové vítězství, a to putovní pohár.

   Během dne byl pro děti i diváky připraven doprovodný program. Již tradičně poutali velkou pozornost všech návštěvníků příslušníci Armády ČR, konkrétně záchranáři z Hranic na Moravě a posádky obrněných vozidel z lehkého motorizovaného praporu z Bučovic. Ti také na závodní trati představili obrněná vozidla z výzbroje AČR Pandur a IVECO. Děti se pak mohly projet na koních nebo zaskákat na skákacím hradu. O přestávce si i diváci vyzkoušeli svou sílu a v tomto roce se pokusili přetáhnout traktor LKT 80 – známý jako „lakatoš“. A opět se to podařilo a diváci zvítězili.

   Větřkovská traktoriáda se nemůže obejít bez závěrečného závodu pod názvem „Běh prase za prase“. Soutěžili muži, dívky a i letos se do soutěže ve větším počtu zapojili i ti nejmenší. Všichni statečně bojovali s vodním příkopem. Za odvahu a statečnost si všechny děti odnesly malé odměny a vítězové z řad mužů a žen malé uzené prasátko. Počasí nám opět přálo a to se projevilo i na divácké účasti. Překonali jsme loňskou účast, která byla dva a půl tisíce návštěvníků.

  Není jednoduché pro takové množství návštěvníků zajistit občerstvení, ale podle ohlasu se nám to nejspíš podařilo. Chtěla bych poděkovat všem sponzorům za jejich příspěvky nebo materiální pomoc a hlavně poděkovat všem pořadatelům, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě a průběhu celé traktoriády. Bez jejich pomoci by tato akce nebyla tak úspěšná a nebyla známá po širokém okolí.

 

Online traktorkáři

Právě přítomno: 25 hostů a žádný člen

Z fotogalerie

Anketa

Jak hodnotíte větřkovskou traktoriádu 2018

Kontaktujte nás