O nás

tasmanNaše organizace TAZI-TEAM funguje v obci Větřkovice, která se nachází v Moravskoslezském kraji. Lidé se zde živili zemědělstvím, chovali dobytek a pro usnadnění práce se téměř na každém takovém hospodářství používala podomácku vyrobená fréza. K našemu teamu se přidal Karel Moravec, který sám doma vlastní takovou frézu a již nějakou dobu nosil v hlavě myšlenku připravit závody podomácku vyrobených fréz i unás. Velkou oporu měl u Pavla Klapetka, který si rovněž sám postavil takového pomocníka, a né jednoho. Karel Moravec spolu s Pavlem Homolou se začali účastnit závodů fréz v Petrovicích u Karviné, kde jsme pobrali trošku inspirace a 27. září 2008 se u nás ve Větřkovicích pořádaly I. závody.

Velikou oporu máme v Zemědělském družstvu "Slezká Dubina", které nám po sklizni uvolní část plochy, na které musíme každý rok připravit pro závodníky dráhu, včetně vodního příkopu. Snažíme se i pro diváky připravit bohaté občerstvení. Vzhledem k tomu, že se akce připravuje na louce, musíme každý rok postavit stánky, včetně rozvodu elektřiny a dostatečně zásobit občerstvením. Díky veliké návštěvnosti diváků se toto pro nás stává stále obtížnější. Je proto zapojen nejen celý TAZI-TEAM, ale i kamarádi a přátelé z ostatních spolků obce.

Tato akce je díky upoutávkám v televizi nebo rozhlasu známá v dalekém okolí. Přijíždějí jak diváci, tak i samotní jezdci se svými stroji z míst vzdálených i několik desítek kilometrů. Jezdci i na posledním místě si od nás odnáší nějakou pozornost. Podle jejich reakcí se u nás cítí dobře a těší se na další ročník. Velice nás to těší, ale zároveň je to pro nás zavazující.

 

Online traktorkáři

Právě přítomno: 11 hostů a žádný člen

Z fotogalerie

Anketa

Máte v plánu dorazit na traktoriádu 2019?

Ano - 71.2%
Ne - 1.9%
Možná - 7.7%
Záleží na počasí - 19.2%

Celkový počet hlasů: 52
Hlasování je ukončené o: 24 srp 2019 - 00:00

Kontaktujte nás