Pravidla, podmínky a ustanovení

Technická ustanovení

Větřkovská traktoriáda je závod fréz, traktorů, traktůrku a různých přibližovadel domácí výoby dále strojů. Pro účast továrního (sériového) stroje musí být udělená výjimka pořadatelem závodu.

Závodní stroje musí obsahovat jednu nebo dvě převodovky, pokud má stroj jen jednu převodovku musí mít ještě převod (např. retězový) v min. poměru 1:2. Jinými slovy, není dovolen přenos síly z jedné převodovky přímo do diferenciálu. Pokud se takový stroj objeví, může se traktoriády zúčastnit, avšak bez nároku na případné umístění.

V závodu mohou být stroje vybaveny (sněhovými) řetězy.

 

 
Pravidla a řád soutěže pro diváky a soutěžící

Obecná ustanovení:

Účastník Traktoriády je povinen dodržovat pokyny organizátora a zdržet se jednání, které by bylo v rozporu s tímto řádem. Nedodržení níže uvedených nařízení by vedlo k vyloučení účastníka ze soutěže a vykázání z pozemku Traktoriády.
Účastník se soutěže zúčastňuje dobrovolně, je zdravotně způsobilý a je držitelem oprávnění k manipulaci se soutěžním strojem. Každý účastník zodpovídá sám za stav svého stroje a svůj zdravotní stav. Organizátor nenese žádnou odpovědnost za případná zranění, škody na strojích a zařízení účastníků.

Číst dál: Pravidla a řád soutěže pro diváky a soutěžící

 
Pravidla tratě

TAHÁNÍ BŘEMENE – Soutěžící odstartuje z čáry, přejede ke kládě do vymezeného prostoru, kde si ji sám zapřáhne a projede s ní vytyčenou trať. Kládu pak zatáhne zpět do vymezeného prostoru, kde si ji sám odpřáhne a v tu chvíli končí měření času. Za přetažení klády z vymezeného prostoru v cíli a každý dotyk (ať už s kládou nebo traktorem) 10s přičtení k naměřenému času. Nezúčastní li se 10 min a nedokončení 5 min k naměřenému času.

Číst dál: Pravidla tratě

 
Pohyb diváků
  • diváci se mohou pohybovat pouze v prostoru pro diváky,
  • divákům je zakázáno vstupovat do vyznačené závodní trati.
  • v prostoru depa závodních strojů je každý povinen být zvlášť obezřetný vzhledem k příjezdům a odjezdům závodních strojů.
  • v celém areálu traktoriády je každý povinen se chovat a pohybovat se zvýšenou opatrností především s ohledem na bezpečnost svou a v případě rodičů na bezpečnost jejich dětí, a uposlechnout pokyny pořadatelů nebo osob nad závodem dozorujících,
  • řídit se pokyny pořadatelů.
 


Online traktorkáři

Právě přítomno: 10 hostů a žádný člen

Z fotogalerie

Anketa

Jak hodnotíte traktoriádu 2016

Výborná akce - 36.4%
Dalo se to - 18.2%
O ničem - 9.1%
Výborná akce, příští rok dorazím znovu - 18.2%
Už nikdy více - 18.2%

Celkový počet hlasů: 11
Hlasování je ukončené o: 29 srp 2017 - 19:07

Kontaktujte nás