X. ročník „Větřkovské traktoriády“

TAZI-TEAM VĚTŘKOVICE

 V sobotu 26. srpna 2017 se konal již X. ročník „Větřkovské traktoriády“. V letošním roce soutěžilo 24 jezdců s pohonem jedné nápravy a 11 jezdců s pohonem dvou náprav. Ze zdravotních důvodů nepřijeli kamarádi z Plzně, ale opět se zúčastnili jezdci, kteří k nám jezdí pravidelně, jako bratři Štajerovi z Dětmarovic, Vladimír Volkmer z Mikolajic, Václav Baran z Českého Těšína a další. Ve dvoukolkách se na prvním místě umístil Josef Cihlář, který se u nás i v okolí řadí mezi nejstarší závodníky. Ve čtyřkolkách si pro první místo dojel Jakub Moravec, který zase naopak je u nás nejmladší závodník. Největším překvapením bylo, když si Jakub Moravec došel pro putovní pohár jako celkový vítěz X. ročníku. Po zásluze však na samotný závěr okusil chuť bahna ve vodním příkopu. Během dne byl opět připraven doprovodný program pro děti i dospělé. I letos se nám podařilo zajistit ukázku vojenské techniky AČR, kterou předvedli příslušníci 71. mechanizovaného praporu z Hranic na Moravě a 73. tankového praporu z Přáslavic. Děti se mohly projet na koních a zaskákat na skákacím hradu. O přestávce si i diváci vyzkoušeli svou sílu při přetahování traktoru Zetor. Lidská síla opět překonala techniku. Naše traktoriáda se nemůže obejít bez závěrečného závodu diváků pod názvem „Běh prase za prase“. Soutěžili muži, dívky a tak jako v loňském roce se do soutěže zapojily ve větším počtu i děti. Za odvahu a statečnost si děti odnesly malé dárky a odměny a vítězové z řad mužů  a žen jako tradičně uzené prasátko. Velikou zásluhu na tom mají všichni pořadatelé, kteří se starají jak  o prodej ve stáncích, tak i pořadatelé na parkovišti  a při organizaci samotného závodu. Velký podíl  na úspěšnosti akce mají i naši sponzoři. Díky jejich finančním nebo materiálním příspěvkům si všichni jezdci od nás odvezli hodnotné ceny. Mile nás překvapila reakce členů teamu z Vítonic, kteří samotní pořádají traktoriádu a přijeli s jedním strojem spíše na podívanou. Neočekávali závody v takovém velkém rozsahu a obdivovali nás za organizaci celého závodu. Taková slova chvály od někoho, kdo sám takovou akci pořádá, potěší a povzbudí do dalších let. Ještě jednou proto děkuji všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě a samotném průběhu X. ročníku Větřkovské traktoriády.


 
IX. ročník „Větřkovské traktoriády“

TAZI-TEAM VĚTŘKOVICE

V sobotu 27. srpna 2016 se konal již IX. ročník „Větřkovské traktoriády“. Letos soutěžilo celkem 40 jezdců s podomácku vyrobenými traktory a frézami, z toho se 28 jezdců zúčastnilo závodu s pohonem jedné nápravy a 12 s pohonem dvou náprav. Trať byla dokonale připravena a v disciplínách tentokrát nešlo o rychlost, ale o zručnost jezdců, a o to, co jezdec se svým strojem dokáže. Opět k nám zavítali naši kamarádi z Dětmarovic, Plzně, Pusté Polomi, Mikolajic, Českého Těšína a z okolních vesnic, ale přijeli i noví jezdci z širokého okolí. Na prvních místech se ve dvoukolkách umístil pan Roman Lindovský ze Skřipova a ve čtyřkolkách pan Ladislav Tomeček z Jozefovic. Ten k nám se svým obrovským strojem jezdí od prvního ročníku a konečně si kromě již zmiňovaného prvního místa odvezl i cenu za celkové vítězství, a to putovní pohár.

   Během dne byl pro děti i diváky připraven doprovodný program. Již tradičně poutali velkou pozornost všech návštěvníků příslušníci Armády ČR, konkrétně záchranáři z Hranic na Moravě a posádky obrněných vozidel z lehkého motorizovaného praporu z Bučovic. Ti také na závodní trati představili obrněná vozidla z výzbroje AČR Pandur a IVECO. Děti se pak mohly projet na koních nebo zaskákat na skákacím hradu. O přestávce si i diváci vyzkoušeli svou sílu a v tomto roce se pokusili přetáhnout traktor LKT 80 – známý jako „lakatoš“. A opět se to podařilo a diváci zvítězili.

   Větřkovská traktoriáda se nemůže obejít bez závěrečného závodu pod názvem „Běh prase za prase“. Soutěžili muži, dívky a i letos se do soutěže ve větším počtu zapojili i ti nejmenší. Všichni statečně bojovali s vodním příkopem. Za odvahu a statečnost si všechny děti odnesly malé odměny a vítězové z řad mužů a žen malé uzené prasátko. Počasí nám opět přálo a to se projevilo i na divácké účasti. Překonali jsme loňskou účast, která byla dva a půl tisíce návštěvníků.

  Není jednoduché pro takové množství návštěvníků zajistit občerstvení, ale podle ohlasu se nám to nejspíš podařilo. Chtěla bych poděkovat všem sponzorům za jejich příspěvky nebo materiální pomoc a hlavně poděkovat všem pořadatelům, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě a průběhu celé traktoriády. Bez jejich pomoci by tato akce nebyla tak úspěšná a nebyla známá po širokém okolí.

 
VIII. ročník „Větřkovské traktoriády“

TAZI-TEAM VĚTŘKOVICE

V sobotu 22. srpna 2015 proběhl v naší obci VIII. ročník „Větřkovské traktoriády“. Závodů se zúčastnilo 24 podomácku vyrobených traktorů a fréz s pohonem jedné nápravy a 13 fréz s pohonem dvou náprav. Sjeli se závodníci až z Dětmarovic, Kozlovic či Českého Těšína. Na prvních místech se umístil ve dvoukolkách pan Roman Lindovský ze Skřípova a ve čtyřkolkách pan Miroslav Štajer z Dětmarovic, který si zároveň odvezl i putovní pohár.

   Největším tahákem dne byla ukázka tanku T72M4CZ ze 73. tankového praporu AČR v Přáslavicích. V průběhu odpoledne se mohli návštěvníci seznámit také s prací a pomůckami vojenských záchranářů ze 7. mechanizovaného praporu AČR v Hranicích na Moravě.

   Každým rokem se našich závodů účastní i zástupce firmy STAVTECH Ostrava s ukázkou malé techniky na výkopové práce, kde si hlavně děti mohou vyzkoušet obsluhu takového stroje. Do dění traktoriády se zapojili i samotní diváci a v počtu 100 dospělých osob se jim podařilo přetáhnout traktor Zetor 140 HD ze společnosti AGROSERVIS Opava.

  Chtěla bych touto cestou poděkovat všem sponzorům, díky kterým je tato akce na stále vyšší úrovni, a velké poděkování patří také všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě a hladkém průběhu této akce. Bez jejich pomoci by se Větřkovská traktoriáda s takovou účastí diváků nemohla zdárně uspořádat.

za Tazi Team Větřkovice Jaroslava Klapetková

 

Online traktorkáři

Právě přítomno: 19 hostů a žádný člen

Z fotogalerie

Anketa

Tak co, těšíte se po dvouleté pauze - dorazíte?

no kurňa, že jo - 82.8%
Možná jo - 10.3%
Nedorazím - 3.4%
Nechám tomu volný průběh - 3.4%

Celkový počet hlasů: 29
Hlasování je ukončené o: 27 srp 2022 - 00:00

Kontaktujte nás