IX. ročník „Větřkovské traktoriády“

TAZI-TEAM VĚTŘKOVICE

V sobotu 27. srpna 2016 se konal již IX. ročník „Větřkovské traktoriády“. Letos soutěžilo celkem 40 jezdců s podomácku vyrobenými traktory a frézami, z toho se 28 jezdců zúčastnilo závodu s pohonem jedné nápravy a 12 s pohonem dvou náprav. Trať byla dokonale připravena a v disciplínách tentokrát nešlo o rychlost, ale o zručnost jezdců, a o to, co jezdec se svým strojem dokáže. Opět k nám zavítali naši kamarádi z Dětmarovic, Plzně, Pusté Polomi, Mikolajic, Českého Těšína a z okolních vesnic, ale přijeli i noví jezdci z širokého okolí. Na prvních místech se ve dvoukolkách umístil pan Roman Lindovský ze Skřipova a ve čtyřkolkách pan Ladislav Tomeček z Jozefovic. Ten k nám se svým obrovským strojem jezdí od prvního ročníku a konečně si kromě již zmiňovaného prvního místa odvezl i cenu za celkové vítězství, a to putovní pohár.

   Během dne byl pro děti i diváky připraven doprovodný program. Již tradičně poutali velkou pozornost všech návštěvníků příslušníci Armády ČR, konkrétně záchranáři z Hranic na Moravě a posádky obrněných vozidel z lehkého motorizovaného praporu z Bučovic. Ti také na závodní trati představili obrněná vozidla z výzbroje AČR Pandur a IVECO. Děti se pak mohly projet na koních nebo zaskákat na skákacím hradu. O přestávce si i diváci vyzkoušeli svou sílu a v tomto roce se pokusili přetáhnout traktor LKT 80 – známý jako „lakatoš“. A opět se to podařilo a diváci zvítězili.

   Větřkovská traktoriáda se nemůže obejít bez závěrečného závodu pod názvem „Běh prase za prase“. Soutěžili muži, dívky a i letos se do soutěže ve větším počtu zapojili i ti nejmenší. Všichni statečně bojovali s vodním příkopem. Za odvahu a statečnost si všechny děti odnesly malé odměny a vítězové z řad mužů a žen malé uzené prasátko. Počasí nám opět přálo a to se projevilo i na divácké účasti. Překonali jsme loňskou účast, která byla dva a půl tisíce návštěvníků.

  Není jednoduché pro takové množství návštěvníků zajistit občerstvení, ale podle ohlasu se nám to nejspíš podařilo. Chtěla bych poděkovat všem sponzorům za jejich příspěvky nebo materiální pomoc a hlavně poděkovat všem pořadatelům, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě a průběhu celé traktoriády. Bez jejich pomoci by tato akce nebyla tak úspěšná a nebyla známá po širokém okolí.

 
VIII. ročník „Větřkovské traktoriády“

TAZI-TEAM VĚTŘKOVICE

V sobotu 22. srpna 2015 proběhl v naší obci VIII. ročník „Větřkovské traktoriády“. Závodů se zúčastnilo 24 podomácku vyrobených traktorů a fréz s pohonem jedné nápravy a 13 fréz s pohonem dvou náprav. Sjeli se závodníci až z Dětmarovic, Kozlovic či Českého Těšína. Na prvních místech se umístil ve dvoukolkách pan Roman Lindovský ze Skřípova a ve čtyřkolkách pan Miroslav Štajer z Dětmarovic, který si zároveň odvezl i putovní pohár.

   Největším tahákem dne byla ukázka tanku T72M4CZ ze 73. tankového praporu AČR v Přáslavicích. V průběhu odpoledne se mohli návštěvníci seznámit také s prací a pomůckami vojenských záchranářů ze 7. mechanizovaného praporu AČR v Hranicích na Moravě.

   Každým rokem se našich závodů účastní i zástupce firmy STAVTECH Ostrava s ukázkou malé techniky na výkopové práce, kde si hlavně děti mohou vyzkoušet obsluhu takového stroje. Do dění traktoriády se zapojili i samotní diváci a v počtu 100 dospělých osob se jim podařilo přetáhnout traktor Zetor 140 HD ze společnosti AGROSERVIS Opava.

  Chtěla bych touto cestou poděkovat všem sponzorům, díky kterým je tato akce na stále vyšší úrovni, a velké poděkování patří také všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě a hladkém průběhu této akce. Bez jejich pomoci by se Větřkovská traktoriáda s takovou účastí diváků nemohla zdárně uspořádat.

za Tazi Team Větřkovice Jaroslava Klapetková

 
IV. Větřkovský traktor-trial

V sobotu 27. 9. 2011 proběhl již IV. ročník Větřkovské traktoriády. Do soutěžení s podomácku vyrobenými traktory se letos přihlásilo 13 soutěžících v kategorii strojů s dvěma poháněnými nápravami (čtyřkolky), 21 soutěžících v kategorii strojů s jednou poháněnou nápravou (dvoukolky) a 5 soutěžících v juniorské kategorii. Celkem tedy zápolilo s nástrahami tratí 39 soutěžících, kteří dorazili z různých koutů našeho kraje. V kategorii "čtyřkolek" si s náročnou, ale dobře připravenou nejlépe poradil pan Miroslav Štajer z Dětmarovic. Kategorii

Číst dál: IV. Větřkovský traktor-trial

 

Online traktorkáři

Právě přítomno: 12 hostů a žádný člen

Z fotogalerie

Anketa

Jak hodnotíte traktoriádu 2016

Výborná akce - 36.4%
Dalo se to - 18.2%
O ničem - 9.1%
Výborná akce, příští rok dorazím znovu - 18.2%
Už nikdy více - 18.2%

Celkový počet hlasů: 11
Hlasování je ukončené o: 29 srp 2017 - 19:07

Kontaktujte nás