III. Větřkovský traktor-trial

III. ročník Větřkovského traktoriády se konal 28. Srpna 2010 na poli za domem Pavla Klapetka. Asi hodinu před zahájením začalo silně pršet, ale nakonec se počasí umoudřilo. Po projetí posledního závodníka se opět přehnal silný déšť a pole změnilo v kluziště. V přestávce před vyhodnocením provedli dobrovolní hasiči z Vítkova ukázku hašení hořícího vozidla.

Závodilo se v několika soutěžích, např. sprint, šnečí jízda, jízda zručnosti, trial a průjezd vodním příkopem. Akce se zúčastnilo 25 strojů, a to jak místní, tak i z dalekého okolí(Český Těšín, Velká Polom, Klimkovice, Dětmarovice, Polanka nad Odrou a další)

 

  • Kategorie 4x2-pohon jedné nápravy 11 traktorů - vítěz Wolkmer Vladimír z Mikolajic
  • Kategorie 4x4-pohon obou nápravy 14 traktorů - vítěz Sholaster Libor z Větřkovic

Dále soutěžili i junioři, a to v počtu 4 soutěžících. Za zmínku stojí čas 13-letého Jakuba Moravce, který v jízdě zručnosti ze všech 29 soutěžících skončil na 4 místě. Ve své kategorii juniorů skončil na 1 místě.

Zvláštní poděkování patří Janu Štajerovi z Dětmarovic, který se svým obrovským strojem dokázal pobavit diváky a ukázat jim nemožné. U diváků byl jednička.

Pro všechny jezdce včetně juniorů byly připraveny hodnotné ceny jak od pořadatelů tak i od sponzorů. O stroje asamotné jezdce se staraly "zdravotní sestřičky". Pro všechny bylo připraveno bohaté občerstvení. I přes nepříznivé počasí byla akce hojně navštívena diváky a hodnocena jako velice úspěšná. Dokonce na stránkách www.nasetraktory.cz jezdci hodnotili kladně jak samotné závodění, tak i celkovou atmosféru, včetně celkové organizace závodů. Dalším jezdcům doporučili naši traktoriádu a přislíbili účast i v dalším roce.

 

Online traktorkáři

Právě přítomno: 41 hostů a žádný člen

Z fotogalerie

Anketa

Jak hodnotíte větřkovskou traktoriádu 2018

Kontaktujte nás