29srpen VI. Ročník Větřkovské TRAKTORIÁDY

24.srpna 2013 se uskutečnil VI. ročník Větřkovské traktoriády – závody podomácku vyrobených fréz a traktorů. Soutěže se zúčastnilo celkem 25 jezdců v kategorii strojů s jednou poháněnou nápravou (dvoukolky), 16 jezdců v kategorii strojů s dvěma poháněnými nápravami (čtyřkolky) a dále 5 soutěžících z kategorie junioři. Opět jsme přivítali naše známé soutěžící z Plzně a Dětmarovic, ale dojeli i další,kteří tady byli poprvé . Všem se u nás líbilo a přislíbili účast i v dalším roce.

Celkovým vítězem, tj. držitelem putovního poháru se opět po několika letech stal náš domácí jezdec pan Scholaster Libor . Během dne byl připraven jak pro diváky, tak i pro děti doprovodný program, jako je ukázka vojenské techniky z VÚ Hranice na Moravě,skákací hrad, projížďka na koni, střelba z luku. Během dne se měl představit policejní passat z dálničního úseku Ostrava, ale díky protirómské demonstraci v Ostravě byl odvolán. Počasí nám opět přálo a účast přes 1500 diváků byla nad naše očekávání. Omlouváme se za fronty, které se tvořily u občerstvení. V dalším roce se budeme snažit posílit tyto stánky a předejít tak dlouhým frontám.

Při zimních závodech se ukázalo, že i ženy umí ovládat takové stroje. V letošním ročníku jsme jízdu žen pojali jako takové zpestření dne, ale pokud bude zájem, proběhne soutěž i v této kategorii.

Traktoriádu jsme zakončili tradičně během vodním příkopem, kdy za velké podpory diváků soutěžily děvčata a muži z řad diváků i závodníků o uzené selátko.

Během dne ovšem došlo díky zaseknutému plynu k malé kolizi. Traktorek narazil do slámy, na které seděl chlapec . K žádnému zranění naštěstí nedošlo, chlapec byl vyšetřen a spolu s rodiči zůstal dále na závodech. Přítomní fotografové z deníku Region to vše popsali dle sebe pod hrozným titulkem „Traktor vletěl mezi diváky“. Vše nakonec řešila Policie ČR. Pan šéfredaktor deníku považuje výše uvedený článek za chválu traktoriádě. My na to máme jiný názor.Celý článek popisuje tu hrůzu, která se nestala, ale o samotném závodě tam není nic. Je to pro nás další zkušenost a budeme se snažit vytvořit taková opatření, aby k něčemu podobnému již nedošlo.

Pořadatelé tímto děkují všem soutěžícím za účast a divákům za hojnou návštěvu. Dále patří poděkování všem sponzorům a všem, kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu této akce. Při našich technických možnostech a takové účasti jak diváků, tak i jezdců, jsme si letos opravdu sáhli na dno.

 

Online traktorkáři

Právě přítomno: 15 hostů a žádný člen

Z fotogalerie

Anketa

Tak co, těšíte se po dvouleté pauze - dorazíte?

no kurňa, že jo - 82.8%
Možná jo - 10.3%
Nedorazím - 3.4%
Nechám tomu volný průběh - 3.4%

Celkový počet hlasů: 29
Hlasování je ukončené o: 27 srp 2022 - 00:00

Kontaktujte nás